„Możemy uratować naszą planetę” – lekcja biblioteczna w kl.3c

10 listopada br. uczniowie kl.3c wzięli udział w lekcji bibliotecznej, w czasie której poznali nowy księgozbiór biblioteki szkolnej m.in. „Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów” autorstwa E. Figueras’a oraz „Możemy uratować naszą Ziemię”, której autorką jest Loll Kirby. Uczniowie z ogromną ciekawością wysłuchali ciekawostek dotyczących oleju palmowego oraz negatywnych skutków produkcji pasty do zębów, której nie lubią tytułowe orangutany. Podczas zajęć również poruszyliśmy temat zanieczyszczenia środowiska, z którym mierzymy się na co dzień. W związku z czym, nauczyciel-bibliotekarz zapoznał uczniów z drogą woreczka plastikowego po wodach i oceanach. Uczniów bardzo zaskoczył czas rozkładania się plastiku, który wynosi 10 tysięcy lat. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że należy dbać o naszą ziemię, segregować śmieci oraz nie śmiecić i uświadamiać innych, aby tego nie czynili. Uczniowie klasy 3c byli bardzo dumni, że wzięli udział w tegorocznym sprzątaniu świata i z dumą opowiedzieli o szczegółach akcji uświadamiającej młode pokolenie.  Na zakończenie zajęć każdy uczeń wykonał pracę plastyczną z ekologicznym przesłaniem, abyśmy dbali o naszą planetę i przez swoje właściwe postępowanie ratowali ją, by uniknąć dalszego zanieczyszczania.