III PRZERWA NA CZYTANIE – 11 maja 2018 r.

W kwietniu nasza szkoła została zgłoszona do projektu promującego czytelnictwo III PRZERWA NA CZYTANIE, który organizowany jest w całym województwie lubuskim. Do akcji zostało zgłoszonych 135 placówek. Akcja odbędzie się 11 maja na trzeciej (10.30-10.45) i piątej przerwie (12.20-12.40).

Zadanie jest bardzo proste. Czytamy!

Podczas trwania przerwy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły powinni czytać wybraną przez siebie książkę.

Propozycja dla kl. 1-3, aby w tym dniu poświęcić jedną przerwę na czytanie książek przez każdego ucznia i uwiecznienie tego wydarzenia jednym zdjęciem.

Chętni uczniowie z kl. 3-7 mogą wziąć udział w wężu czytelniczym, którego zadaniem jest bicie rekordu w przeczytaniu jednej książki podczas czwartej przerwy (11.25-11.35). Zaczynamy w bibliotece szkolnej.

Całe wydarzenie będzie upamiętnione przez bibliotecznego fotografa.

Serdecznie zapraszam!