Pamiętamy i nigdy nie zapomnimy! – relacja z wystawy „100-lecie Niepodległej”

Od 5 do 9 listopada br. w bibliotece szkolnej odbywała się wystawa „100-lecie Niepodległej”. W naszą akcję zaangażowało się środowisko szkolne oraz społeczność gorzowska. Nad wystawą czuwał nauczyciel-bibliotekarz. Wyeksponowano m. in.: maselnicę, kołowrotek/wrzeciono, hełm, bagnet, klasery z monetami, gazety z 1939 r. informujące polską ludność o wybuchu II wojny światowej oraz starodawne dokumenty, fotografie oraz dzieła literackie liczące 100 lat. Niewątpliwie wszystkie eksponaty budziły ciekawość oglądających. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty z okresu PRL-u, tj.: maszyna do pisania, trąbka sygnałowa – kolejowa oraz telefon – aparat analogowy. Uczniowie kl. 1-8 mieli szansę zapoznania się z obsługą urządzeń. Niewątpliwie była to bardzo cenna lekcja dla młodego pokolenia, które wiele urządzeń i przedmiotów widziało po raz pierwszy.
W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza oraz swoim, bardzo dziękuję uczniom: Amelii i Franciszkowi Łopuszańskim, Tomaszowi Drzewieckiemu, Janowi Lubińskiemu, Martynie Bieleń, Ewie Ochej, Zofii Stankowskiej, Martynie Dominiak, Kubie Wróblewskiemu, Weronice i Dominice Gałązkom, Natalii Oburzyńskiej oraz ich rodzinom, a także p. Joannie Siergiej, p. Józefowi Frelidze, p. Magdalenie Wójcik oraz p. Przemysławowi Brzozowskiemu za okazane zaufanie i udostępnienie rodzinnych pamiątek na naszą wystawę
Mam nadzieję, że ta akcja zainspiruje młodych do kultywowania pamięci o naszej przeszłości.