„100. urodziny Polski”

7 listopada z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowano w bibliotece szkolnej „100. urodziny Polski”. Doniosła uroczystość miała miejsce podczas trzech pierwszych przerw, to wtedy chętni uczniowie kl. 6 odśpiewali piosenki patriotyczne (tj. „Szara Piechota”, „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Legiony”). Zachowanie ich budziło miłe zaskoczenie wśród odwiedzających bibliotekę, nawet część z widowni dołączyła do śpiewających. Zgodnie z urodzinowym rytuałem, pod koniec odśpiewano „Sto lat” naszej 100-letniej Solenizantce. Nie zabrakło również jubileuszowego deseru. Za patriotyczną postawę, odpowiedni strój galowy śpiewacy skosztowali tortu niepodległościowego. W akcji wzięli udział: Natalia Oburzyńska, Zofia Stankowska, Zuzanna Adamczyk, Klaudia Konieczek, Kinga Markgräfe, Nikola Dzieciuch, Maksymilian Michałuszko, Franciszek Łopuszański, Kuba Wróblewski, Feliks Rudzki, Jakub Malinowski, Tomasz Drzewiecki.

To dowód, że biblioteka to nie tylko książki, każdy może zaangażować się w życie naszego „szkolnego miejsca kultury”. Wystarczy przyjść i stać się częścią „bibliotekarskiej rodziny”!