BIBLIOTECZNE DYKTANDO Z HUMOREM dla kl.5-8 – WYNIKI

Tuż przed feriami zimowymi, 11 stycznia br. o godz. 9.50 odbyło się u nas biblioteczne dyktando z humorem. Od zawsze taka forma sprawdzania wiedzy ortograficznej kojarzona jest z pisaniem tekstu ze słuchu. Postępowo dyktando przyjmuje nowe formy, które są znane i lubiane tj. dyktando biegane.

Nasze dyktando nazwano „siedzącym”. Było wyjątkowe – wymagało od uczestników dobrej pamięci oraz dobrej sprawności  i wytrzymałości fizycznej oraz wiedzy merytorycznej (zasady pisowni z ó, u, ż, rz). Uczniowie zmuszeni byli do kilkukrotnego wstawania od stołu, przeczytania i zapamiętania tekstu, a następnie zapisania jego w pozycji siedzącej. Tym bardziej należą się wszystkim uczestnikom gratulacje za udział oraz wytrwałość.

Wytypowanie podium zwycięskiego  BIBLIOTECZNEGO DYKTANDA Z HUMOREM kl.5-8 było uzależnione od ilości popełnionych błędów (im mniej, tym wyższe miejsce):

I miejsce – Zofia Stankowska,

II miejsce – Oliwia Michalak,

III miejsce – Natalia Oburzyńska i Ewelina Kasak,

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone 30 stycznia br. podczas długiej przerwy.