Noc Bibliotek 2020 pt. „Klimat na czytanie”- projekt ogólnopolski

Z przyjemnością informuję, że Wirtualna Noc bibliotek 2020 została zrealizowana w nocy z 16 października na 17 października br. Odbyła się dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, którzy pomogli w stworzeniu kanałów internetowych. Bardzo dziękuję Konradowi, Jakubowi oraz Frankowi.
W sumie w naszej akcji wzięło udział 12 osób.  Część uczniów dołączyła w trakcie trwania nocki.
I WYZWANIE BIBLIOTECZNE. – zdrowy posiłek na kolację wygrał Marcel K. z 7a. Zabawne, że niektórzy zapomnieli wykonać zdjęcia tuż przed zjedzeniem wyzwania. Mimo to, liczą się dobre chęci oraz fakt, że przygotowane jedzenie smakowało 🙂 [zdjęcie zwycięskiej kolacji -> tutaj]
Uczestnicy Nocy Bibliotek wzięli udział w grze stworzonej przez organizatorów NOCY BIBLIOTEK 2020 pt. „Klimat na Czytanie” oraz quizie stworzonym przez nauczyciela bibliotekarza pt. „Jak dobrze znasz patrona szkoły?”Nagrodzeni zostają Izabela P., Weronika P. Zofia S., Martyna D., Dominika G., Weronika G.
Kolejną biblioteczną rywalizacją był „Escape room biblioteczny”, w którym zostali uwięzieni nasi uczestnicy wraz bohaterami literackimi, ponieważ bibliotekarz zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Escape room był dostępny formie on-line. Nauczyciel bibliotekarz wykorzystał do jego utworzenia interaktywną aplikację internetową. Grywalizacja w takiej formie sprawiła uczestnikom nie lada trudność. Ostatecznie grę ukończyło dwóch uczniów Franciszek Ł. oraz Jakub M. z 8b.
jednogłośnie pozostała część nocy poświęciliśmy pogaduchom oraz projekcji filmowej.
Tytuł Nocnych Marków otrzymują:
Jakub M. z kl.8b,
Kuba W. z kl.8b,
Julia F. z kl.7d.
Joanna Freliga

Dodaj komentarz