Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

14 marca br. z przyjemnością gościliśmy w naszej bibliotece grupę przedszkolną. Podczas naszego spotkania nauczyciel bibliotekarz pokazał kartę czytelnika oraz kartę książki. Omówił ich zastosowanie oraz opowiedział o swojej pracy. Następnie uczennice naszej szkoły: Martyna Wochniak oraz Nikola Skora, przeczytały fragmenty nowości z naszego księgozbioru. Nikola zabrała przedszkolaki w podróż dookoła świata, a Martyna przybliżyła dzieciom zwierzęta z dna morza, tj. ośmiornicę – samotniczkę kryjącą się w szczelinach skalnych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w każde słowo wypowiedziane w bibliotece szkolnej. Dzieci ochoczo korzystały z możliwości zadawania pytań naszemu bibliotekarzowi.  Niewątpliwie naszym gościom bardzo spodobała się biblioteka szkolna oraz kolorowe książeczki z masą zabawnych obrazków. Oczywiście na pożegnanie wszyscy jednogłośnie przyrzekli, że do nas powrócą w celu wypożyczenia księgozbioru.