Zabawa słowami z uczniami kl.1

9 maja br. odbyły się zajęcia biblioteczne, podczas których zrealizowano ogólnopolski projekt czytelniczy „Czytanie ma moc”. W trakcie zajęć uczniowie przywoływali w swojej pamięci swoje słowne przekręcenia, których dokonywali w dzieciństwie np. papuga – totuga, helikoper – hikopter, przedszkole – kokole, ciasto – masło itp. W ramach programu uczniowie wykonywali zadania polegające na zabawie słowami. Tworzyli anagramy, wysłuchali wierszy czytanych przez nauczyciela bibliotekarza, a następnie wykonywali zadanie, gdzie dwa wyrazy w zdaniu wymieniły się pierwszą literą. Ostatnie zadanie najbardziej rozśmieszyło dzieci, ponieważ otrzymały zabawne ich przekształcenie np. „Duchy na mamie”, „Weki na lodzie” lub „Kozy wonne”. Uczniowie przypomnieli sobie również elementy zamieszczone na okładce książki.