I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA V PRZERWY NA CZYTANIE – relacja

05.10-07.10.2020 r. wzięliśmy udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWY NA CZYTANIE”. 

W wyznaczonym terminie, każdego dnia na czytanie przeznaczyliśmy trzy przerwy. Organizacja wydarzenia była zgodna z warunkami reżimu sanitarnego. Organizator dostosował termin oraz czas wydarzenia do pracy placówki oraz zasad bezpieczeństwa.

Uczniowie mogli czytać w dwóch wyznaczonych miejscach w szkole, m. in. w bibliotece lub w świetlicy. Wstępnie uczniowie zostali podzieleni na kilka grup czytelniczych, aby nie tworzyć skupisk oraz by wypożyczenia i spotkania czytelnicze były podyktowane konkretnej klasie. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie kl. 4b, 5a, 7a, 7b, 7c, 7d, 8a, 8b.

Udział w akcji był dobrowolny. Podczas akcji każdy uczestnik próbował zachęć do czytania inne osoby. Za sprawą akcji wypożyczono w sumie 120 woluminów. Część uczestników na tę okoliczność przyniosło swoją książkę.

I chociaż od akcji minął zaledwie jeden dzień, to wciąż o wydarzeniu jest głośno. Uczniowie pytają się o kolejny termin czytania. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni.

W sumie w naszej akcji wzięło udział 143 osoby, to o czterdzieści osób więcej niż w zeszłym roku. Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew i udział w naszej trzydniowej akcji.

Spisaliście się na medal!  Podziękowania kieruję również w stronę nauczycieli, którzy czytali w młodszych klasach wybrane nowości czytelnicze np. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Czas Meteorów”.

Zatem CZYTAJMY książki, bo naprawdę warto!

Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach promujących czytelnictwo. Najbliższa taka akcja to konkurs „Mistrz nad Mistrzami-Plaga Cytatów” dla kl. II – VIII i oczywiście, WIRTUALNA NOC BIBLIOTEK, którą poprzedzą biblioteczne eliminacje 🙂 Będzie się działo!

Joanna Freliga

 

Dodaj komentarz