Sztokholm – w ramach akcji „Miasta, Miasta” organizowanej przez BP WOM w Gorzowie Wielkopolskim

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek biblioteka dołączyła do akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną ,,Miasta! Miasta!”. Każda szkoła biorąca udział wylosowała jedno miasto, u nas był to Sztokholm. „Pomocnicy biblioteki” z kl.4-6 wspólnie z nauczycielem przygotowali plakat przedstawiający Sztokholm – stolicę Szwecji. W pracy wykorzystaliśmy zdjęcia oraz informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych – wikipedia, pixabay.com. Przy tworzeniu plakatu rozmawialiśmy o podróżach i miejscach, które dotychczas zdołali odwiedzić nasi uczniowie. Okazało się, że nasi uczniowie są podróżnikami z krwi i kości, zwiedzili wiele europejskich stolic. Dodatkowo uczennice: Julia Freliga 8c i Anna Freliga 2a, przesłały nauczycielowi zdjęcia zrobione podczas wycieczki w Bałtyckim Parku Miniatur, które przedstawiają miniaturowe szwedzkie zabytki. Ponadto w ramach akcji „Miasta, Miasta” zorganizowaliśmy również konkurs pt. „Mapa Szwecji” dla kl. 1-8, w którym wzięli udział: Jan Szkółka kl.2a, Aleksandra Szkółka kl.2a, Julia Kołodziejczak kl.8b.

Bardzo dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej za możliwość udziału w wyzwaniu oraz podróży po zakątkach Sztokholmu!