„Książki spacerujące po ulicach naszego miasta” – konkurs w ramach NPRCz 2.0

Z przyjemnością ogłaszamy konkurs biblioteczny: „Książki spacerujące po ulicach naszego miasta – zgadnij gdzie jesteśmy?” w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

I. Organizator konkursu: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim,

II. Uczestnicy konkursu: uczniowie kl.I – VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim

III. Celem konkursu jest:

– popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,

– promocja regionu, miasta Gorzowa Wielkopolskiego,

– promocja czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0,

IV. Warunki uczestnictwa:

1. Zadanie konkursowe: w komentarzu należy podać kategorię konkursową (kl.1-3 lub kl.4-8), następnie wskazać ulicę, przy której znajduje się książka oraz właściwą nazwę pomnika przedstawionego na fotografii. Dodatkowo każdy uczestnik musi dopisać swoje imię oraz klasę.
  2. Zwycięzcami zostaną dwie osoby (po jednej z każdej kategorii wiekowej), które jako pierwsze udzielą prawidłowej odpowiedzi pod danym postem.
  3. Czas trwania konkursu: w dn.15 – 21 listopada 2022 r.
  4. Posty ze zdjęciami będą publikowane każdego dnia o godz. 19:00 na stronie konkursu (padlet biblioteczny).
  5. Ogólne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 listopada 2022 r.
  6. Wręczenie nagród odbędzie się 24 listopada 2022 r. na przerwie po czwartej lekcji w bibliotece szkolnej.
  7. Każda fotografia jest traktowana jako osobna konkurencja.
  8. Czas na udzielenie poprawnej odpowiedzi pod postem: doba (24 godziny).
  9. Po upłynięciu czasu organizator pod danym postem na podstawie komentarzy podaje wyniki konkurencji.
  10. W trakcie trwania konkursu można wygrać tylko raz „spacerującą książkę”.
  11. Dalsze aktywne uczestnictwo „zwycięzców” poprzednich postów zostanie nagrodzone punktami dodatnimi z zachowania po zakończeniu konkursu.
  12. Wyniki konkursu z poszczególnych dni będą publikowane na stronie konkursu tuż przed publikacją nowej zagadki.
  13. Czternastu zwycięzców otrzyma za udział w konkursie dodatnie punkty dodatnie z zachowania w kl.1-3 (3 pkt.) i  w kl.4-8 (5 pkt.) oraz nagrodę rzeczową (książkę uwiecznioną na fotografii). Pozostali uczestnicy otrzymają tylko punkty dodatnie z zachowania. Ewentualnie przewidziano nagrodę dodatkową w postaci punktów dodatnich za aktywne uczestnictwo (podpunkt 11). Nagrody zostały ufundowane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, które nasza szkołą otrzymała w bieżącym roku kalendarzowym. W sumie do wygrania przewidziano czternaście książek, po siedem książek w obu kategoriach wiekowych.
  14. Adres strony konkursu -> https://padlet.com/bszkolnasp4/ksiazkispacerujacepoulicachnaszegomiasta