„Mistrz nad mistrzami: plaga cytatów” – konkurs w ramach NPRCz 2.0

1.Uczestnicy konkursu: uczniowie kl.II-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim
2. Konkurs realizowany będzie od 21 listopada do  25 listopada 2022 r.
3. Konkurs polega na podaniu tytułu książki, z której pochodzi cytat.
4. W czasie trwania całego konkursu wszystkich cytatów będzie osiem.
5. Cytaty są podzielone wg kategorii klasowej: kl.2-4; 5-8.
6. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma 10 punktów, łącznie za pięć dobrych odpowiedzi może uzyskać maksymalnie 50 punktów. (Oczywiście nie dotyczy to punktów dodatnich przyznawanych w zachowaniu. Wskazana punktacja jest wykorzystywana w celach konkursowych).
7. Wygrywa ta osoba, która zbierze największą ilość punktów w trakcie trwania konkursu.
8. Konkurs ma formę quizu – formularz google.
9. W przypadku, gdy taką samą ilość punktów będzie miało więcej osób zostanie przeprowadzony test ze znajomości treści z wybranych 5 książek wytypowanych do konkursu. Test zostanie opublikowany 28 listopada o godz.19:00.
10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 29 listopada 2022 r. o godz.7:00.
11. Test będzie zawierał 10 pytań (otwartych i zamkniętych), po dwa pytania do każdej książki.
Cytaty oraz pytania do testu będą pochodzić z następujących książek znajdujących się w bibliotece:
– dla klas II-IV: wybrane baśnie Ch. H. Andersena: „Calineczka”, „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko”,  „Imbryk”, „Krzesiwo”, „Syrena”, „Dziewczynka z zapałkami”, „ Księżniczka na ziarnku grochu”, „Słowik”, „Krasnoludek”;
– dla klas V-VIII, „Pies, który jeździł koleją”, „Doktor Dolittle”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Tajemniczy ogród”, „Akademia Pana Kleksa”, „Mikołajek”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „W pustyni i w puszczy”, „Mały książę”, „Oskar i Pani Róża”.
12. Dla zwycięskiego podium przewidziano nagrodę rzeczową – książkę z autografem autora oraz punkty dodatnie zgodnie z kodeksem uczniów kl.1-3 (2 pkt.) oraz 4-8 (5 pkt.). Nagrodzone zostaną trzy miejsca w obu kategoriach wiekowych: 2-4 oraz 5-8.
13. Cytaty konkursowe zostały opublikowane w poniższych formularzach:
13.Wręczenie nagród odbędzie się 30 listopada 2022 r. na przerwie po czwartej lekcji (o godz.11:30) w bibliotece szkolnej.
Joanna Freliga

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Dodaj komentarz