Noc bibliotek pełna wspomnień…

Z 18 na 19 czerwca 2021 r. nauczyciel-bibliotekarz zorganizował Noc Bibliotek – wydanie szkolne, aby pożegnać „Pomocników biblioteki” z obecnych klas 8 i podziękować im za czteroletnią współpracę. W ramach podziękowania bibliotekarz ufundował uczniom prezent pożegnalny – kubek z przesłaniem „WIEDZ, ŻE… BIBLIOTEKA SP4 O TOBIE PAMIĘTA I NIGDY NIE ZAPOMNI”.      
   Od czterech lat uczniowie pomagają mi w bibliotece w organizacji wydarzeń, rozmawiają na tematy z życia codziennego, poszukują wsparcia, mają potrzebę rozmowy z drugim człowiekiem i oczekują zrozumienia w chwilach zwątpienia.Ten czas pokazał naszej społeczności szkolnej, że biblioteka to nie tylko miejsce wypełnione książkami, ale przede wszystkim miejsce spotkań, bezpieczna przystań, w której każdy z uczniów zostanie zrozumiany i znajdzie swoje miejsce. Cieszę się, że dotychczasowe działania podejmowane przeze mnie zyskały aprobatę rodziców naszych uczniów.
   Z tego miejsca, chciałam bardzo podziękować rodzicom „Pomocników biblioteki” za okazane wsparcie i zaufanie. W końcu, co roku, to Państwo powierzają mi pod opiekę swoje najcenniejsze skarby. Jestem wdzięczna za motywowanie uczniów do włączania się w życie biblioteki. Dziękuję również za możliwość poznania tak bezinteresownych, wrażliwych, ambitnych, pomocnych uczniów, ponieważ to przede wszystkim Państwa zasługa i duma.
Wierzę, że jeszcze czeka nas wiele ciekawych akcji i wydarzeń w murach naszej szkoły oraz poza nimi. Naszych Absolwentów zachęcam do podtrzymania kontaktu z naszą biblioteką, ze mną… Może w niedalekiej przyszłości, powstanie nowy, wyjątkowy projekt biblioteczny w ich wykonaniu:)
   Liczę na Was, Drodzy Absolwenci! Dlatego nie mówię „żegnajcie”, ale „do zobaczenia”…
Joanna Freliga

Dodaj komentarz