Niespodzianka urodzinowa tylko u nas!

 

Z 11 na 12 marca 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyła się kolejna nocka w bibliotece, podczas której uczniowie spisywali księgozbiór i porządkowali półki w bibliotece szkolnej. Marcowa nocka w bibliotece była o tyle wyjątkowa, gdyż jedna z jej uczestniczek obchodziła właśnie w tym dniu urodziny. Wiedząc o tym, już dwa tygodnie wcześniej, Pomocnicy biblioteki zaplanowali niespodziankę dla Jubilatki. Uczestnicy nocki wspólnie z nauczycielem zamówili tort, zakupili balony, przygotowali napis „Wszystkiego najlepszego” oraz udawali, że nocka jest zwykłą nocką porządkową. Nieświadoma Jubilatka weszła do sali gimnastycznej i zastała wszystkich uczestników śpiewajacych jej „Sto lat”. Po odśpiewaniu pieśni urodzinowej Klaudia pomyślała życzenie i zdmuchneła świeczki. Nauczyciel wręczył uczennicy kopertę z kartką od wszystkich uczestników oraz czekoladki. Niewątpliwe niespodzianka udała się, Jubilatka była zaskoczona, zawstydzona, ale przede wszystkim szczęśliwa! Następnie przeszliśmy do konsumpcji ciasta…

Po zjedzeniu tortu uczniowie wzięli się do pracy. Poodsuwaliśmy regały biblioteczne, powyciągaliśmy książki znajdujące się za nimi. Stare, zdezaktualizowane podręczniki zostały zapakowane i przygotowane do utylizacji. Na bibliotecznych półkach od razu zrobiło się troszkę więcej miejsca. Po wykonywaniu porządków uczniowie wzięli udział w grze – w chowanego na korytarzach szkolnych, następnie obejrzeli seans filmowy i zjedli wspólny posiłek.

W sumie nie spaliśmy przez całą noc, zamiast w sali gimnastycznej wszyscy usadowili się na korytarzu szkolnym przed biblioteką szkolną i jako strażnicy literatury prowadziliśmy dyskusję dotyczącą zjawisk paranormalnych, obserwowaliśmy cienie na ścianach szkolnych, patrzyliśmy na poruszającą się huśtawkę na pobliskim placu zabaw i wymyślaliśmy do niej mrożącą krew w żyłach historię grozy. Około godziny 6.00 rozbrzmiały dziwne odgłosy w murach naszej szkoły, które chociaż przez chwilę wzbudziły ciekawość i zdumienie wśród nowo przybyłych osób.

Podsumowując, niespodzianka urodzinowa, jak i sama nocka, udała się. Wszyscy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy, powrócili do swoich domów.

Tylko czekać, na kolejną nockę, może wtedy odwiedzą nas nowi bohaterowi naszych historii grozy?

Któż to wie, co czai się w murach naszej szkoły. Na pewno jeszcze wiele, niesamowitych chwil przed nami!

Budujemy wspaniałe wspomnienia na lata. I w dalszym ciągu jesteśmy zdania, że „Biblioteka Sp4 o Tobie pamięta i nigdy nie zapomni”. Z tego miejsca, bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom nocki, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz biblioteki szkolnej.

Moi drodzy, bardzo, bardzo dziękuję Wam Wszystkim!

Joanna Freliga

Dodaj komentarz