„List do czytelnika” – Gratulujemy zwyciężczyni!

Z przyjemnością informuję, że konkurs biblioteczny pt. „List do czytelnika” wygrała Maria Kalinowska kl.5a.

Samo wczucie się w bohatera literackiego nie przychodzi z łatwością, dlatego uważam, że to zadanie konkursowe wymagało od uczestnika konkursu bardzo dobrej znajomości lektury oraz obrania właściwego pomysłu na przekaz, który nadawca chciał przekazać potencjalnemu czytelnikowi.

W tym wypadku czytelnik był nadawcą i odbiorcą w jednym. Podejrzewam, że każdy z nas, chociaż raz, zastanawiał się nad spotkaniem ze swym ulubionym bohaterem literackim. Ten konkurs dał, taką namiastkę, możliwość rozwinięcia wyobraźni i postawienia się po stronie bohatera. W liście, Aslan – Marysia, ukazuje nam korzyści z czytania książek, zachęca czytelnika do sięgnięcia po omawianą pozycję, skłania do poznania dalszych losów nadawcy, jak i jego kompanów.

Z tego miejsca chciałam bardzo podziękować Marysi za udział w konkursie bibliotecznym. Serdecznie gratuluję wygranej, z ogromną przyjemnością czytało mi się treść tego listu. I sądzę, że każdy czytelnik tego listu odczuje obecność Aslana, poczuje, że lew z Narnii przemówił do niego i … skłoni go do przypomnienia sobie jego losów opisanych przez Clive’a Staples’a Lewis’a, tajemniczego Jack’a.