Teatrzyk kamishibai w świetlicy szkolnej- innowacja pedagogiczna

W ramach projektu powstała „Bajka o kocie pilocie”. Świetliki- chętni uczniowie klas II i III zostali zapoznani z historią teatrzyku kamishibai oraz z budową tego rodzaju bajki. Następnie zabraliśmy się do pracy twórczej. Dzieci wspólnie napisały tekst oraz narysowały ilustracje. Elementem który zwieńczył przygodę z teatrzykiem kamishibai było przedstawienie, które odbyło się 17 maja. Dwóch uczniów: Tymon Krawczyński oraz Antoni Kazikowski zaprezentowali bajkę publiczności. „Bajka o kocie pilocie” to opowieść o spełnianiu marzeń, jak sam bohater mówi:

„Ty też jeśli masz marzenia to dąż do ich spełnienia!

Bo wszystko o czym marzysz,

kiedyś się wydarzy!”.

Szczerze przyznam, że widząc zaangażowanie, radość i dumę uczniów, wzruszyłam się oglądając efekty naszej wspólnej pracy. Z pewnością teatrzyk kamishibai na stałe zagości w naszej świetlicy. Spełnienia  marzeń!

Ilustratorzy:

Zuzanna Mucharzewska, Oliwia Mucharzewski, Zuzanna Migdalska, Karolina Korolewicz

Autorzy:

Tymon Krawczyński, Jakub Madaliński, Zuzanna Mucharzewska, Antoni Kazikowski