Wystawa książek niewidzialnych

Bibliotekarz nie byłby bibliotekarzem, gdyby nie pokusił się o kolejny primaaprilisowy żart. Również dzisiaj zorganizował wystawę książek niewidzialnych. Uczniowie musieli bardzo wyostrzyć wzrok i uwierzyć, aby ujrzeć te książki o niezwykłej mocy. Powiadam Wam, że 1 kwietnia jest szczególnym dniem, ponieważ tylko raz w roku Harry Potter użycza nam swoją pelerynę niewidkę, a my okrywamy nią nasze książki. Powiedzenie mówi, że tylko Ci, z wielką wyobraźnią, mogą tak naprawdę ujrzeć rzeczy niewidzialne. Nie bez powodu w książce  pt. „Dziewczynka, która wypiła księżyc” autorstwa Kelly Barnhill, wypowiedziano słowa, że wiara w rzeczy niewidzialne sprawia, że stają się jeszcze bardziej potężne i cudowne. Dlatego warto przyjść do biblioteki i się przekonać na własne oczy.