O gwiazdach, które spełniają marzenia… – lekcja biblioteczna

W dniu dzisiejszym nauczyciel bibliotekarz przeprowadził lekcję biblioteczną w klasie Ib. Na początku zajęć pierwszoklasistów czekała nie lada niespodzianka… Mianowicie po zgaszeniu świateł w sali lekcyjnej,  nad głowami uczniów ukazało się gwieździste niebo. Następnie uczniowie zapoznali się z krótkometrażowym filmem o kosmosie przygotowanym przez redakcję National Geografic. Później uczniowie musieli odkryć ukryte gwiazdozbiory w wierszach. To zadanie wykonali bezbłędnie. Po każdej próbie wybrany uczeń za pomocą latarki sprawdzał poprawność odpowiedzi. Zabawa pochłonęła wszystkich bez reszty, wszyscy uczniowie byli aktywni. Na koniec pierwszoklasiści mieli za zadanie narysować swoje wybrane marzenie.