„Talent ukryty w szufladzie” – relacja z wydarzenia

W dn. 03.11-05.11.2021 r. w bibliotece szkolnej odbyła się wystawa prac uczniów naszej szkoły. Zaprezentowano 25 prac, w zbiorze prezentowanych dzieł znalazły się różnorodne prace plastyczne tj. obrazy na płótnie, rysunki z użyciem pasteli lub kredek, szkice, kolaże wykonane przez uczestników koła plastycznego kl.3,  a także figurka – psa wykonana z gliny rzeźbiarskiej oraz jedna praca literacka – wiersz zatytułowany „Teatr  życia” autorstwa Amelii Kuźbickiej. W projekcie wzięło udział 15 uczniów: Amelia Kuźbicka, Barbara Bruździńska, Ewa Kabat, Emilia Kowalczyk, Amelia Stradało, Jakub Majłowski, Julia Potocka, Emilia Dobrzelecka, Damian Fiedorowicz, Mateusz Latoszek, Wiktor Latoszek, Agata Janus, Ewa Ochej, Julia Freliga.

Celem wystawy było zaprezentowanie różnorodnych talentów uczniów w środowisku szkolnym oraz popularyzowanie działań artystycznych dzieci i młodzieży. Prace naszych uczniów stanowią dobry przykład oderwania się od „elektronicznego matrix ‚u”. Dlatego bardzo dziękuję wszystkim uczniom, biorącym udział w projekcie, za ujawnienie swojego talentu całej społeczności szkolnej oraz ich rodzicom za wyrażenie zgody na udostępnienie prac swoich dzieci.

Joanna Freliga

Dodaj komentarz