Podróże palcem po mapie – realizacja programu czytelniczego

8 listopada br. uczniowie kl.2c w ramach lekcji bibliotecznej realizowali I blok tematyczny programu czytelniczego „Czytanie ma moc”. Nauczyciel-bibliotekarz czytał im zabawne wiersze o miejscowościach z różnych krańców świata. Uczniowie zapoznali się z mapą świata, kontynentami oraz wybranymi miastami. Książka Michała Rusinka „Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie” umożliwiła uczniom odwiedzenie sześciu krajów: Chiny, Turcja, Egipt, Norwegię, Rumunię oraz Kolumbię. Uczniowie z wielki zaangażowaniem kreślili na swoich mapach świata drogę podróży do poszczególnych miast. W Bogocie spotkali ciocię, która lubiła łakocie. W Bukareszcie pewną Bukę, którą chciano zamknąć w areszcie, a w Pekinie pewien Pekińczyk – łapserdak obsiusiał mur chiński i wyjechał z kraju. Później uczniowie jednogłośnie wybierali inne cele podróży, i tak oto, jeszcze wspólnie zwiedziliśmy Kair, Oslo i Ankarę… W międzyczasie wykonywaliśmy zagadki, które Kefir przygotował specjalnie dla drugoklasistów.