W ślad za Kefirem… – realizacja programu czytelniczego

8 listopada br. uczniowie kl.2b w ramach lekcji bibliotecznej również realizowali I blok tematyczny programu czytelniczego „Czytanie ma moc”. Nasz bohater literacki, niestrudzony, odważny podróżnik skrył się w książkach, aby go odnaleźć uczniowie musieli przebrnąć przez morza i oceany zagadek, które Kefir gdzieniegdzie zostawił. Uczniowie w parach poszukiwali dwóch słów ukrytych w wyrazie. Tworzyli obrazek, w którym musieli połączyć dwa słowa ukryte w danym wyrazie m.in. stonoga, stopień, dalekowidz, długość, listopad, butelka. Co prawda, pierwsze zadanie wszyscy rozwiązali bez zbędnych trudności, za to drugie zdanie sprawiło im nie lata problem. Niektórych uczniów śmieszyło zestawienie dwóch wyrazów w bokser, ponieważ dziwnym zestawieniem był rysowali rękawice bokserskie oraz kawałek sera, albo przy wyrazie butelka powstał but i samochód nauki jazdy zwany potocznie „elka” – „L”. Lekcja biblioteczna się udała. Na zakończenie lekcji uczniowie mówili, czego się nauczyli, jakie miasta poznali i jaka forma pracy najbardziej przypadła im do gustu. Należy podkreślić, że tematyka poruszana w książce Michała Rusinka bawiła uczniów i rozbudziła w nich ciekawość na przyszłość. Uczniowie klasy 2b, jak przystało na prawdziwych podróżników, są żądni przygód. Teraz  pozostaje tylko krzyknąć: Ahoj przygodo!