Uwaga! Konkurs! – „Mistrz nad Mistrzami: Plaga Cytatów” kl.2-8

1.Biblioteka szkolna zaprasza uczniów kl.2-8 do wzięcia udziału w konkursie „Mistrz nad Mistrzami – Plaga Cytatów”.
1. Konkurs realizowany będzie od 12 października do  30 listopada br.
2. Konkurs polega na podaniu tytuł książki, z której pochodzi cytat.
3. W każdy poniedziałek uczestnik konkursu otrzyma wiadomość z fragmentem zawsze z innej książki.
4. W czasie trwania całego konkursu wszystkich cytatów będzie osiem.
5. Cytaty są podzielone wg kategorii klasowej: kl.1-4; 5-8.
6. Odpowiedź (tytuł książki) należy przesłać w wiadomości zwrotnej do nauczyciela-bibliotekarza.
7. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma 10 punktów, łącznie za osiem dobrych odpowiedzi może uzyskać maksymalnie 80 punktów.
(Oczywiście nie dotyczy to punktów dodatnich przyznawanych w zachowaniu. Wskazana punktacja jest wykorzystywana w celach konkursowych).
8. Wygrywa ta osoba, która zbierze największą ilość punktów.
9. W przypadku, gdy taką samą ilość punktów będzie miało więcej osób zostanie przeprowadzony test ze znajomości treści z wybranych 5 książek wytypowanych do konkursu.
10. Test będzie zawierał 10 pytań (otwartych i zamkniętych), po dwa pytania do każdej książki.
Cytaty oraz pytania do testu będą pochodzić z następujących książek znajdujących się w bibliotece:
– dla klas II-IV: wybrane baśnie Ch. H. Andersena: „Calineczka”, „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko”,  „Imbryk”, „Krzesiwo”, „Syrena”, „Dziewczynka z zapałkami”, „ Księżniczka na ziarnku grochu”, „Słowik”, „Krasnoludek”;
– dla klas V-VIII, „Pies, który jeździł koleją”, „Doktor Dolittle”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Tajemniczy ogród”, „Akademia Pana Kleksa”, „Mikołajek”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „W pustyni i w puszczy”, „Mały książę”, „Oskar i Pani Róża”.
11. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się poprzez dziennik elektroniczny do nauczyciela-bibliotekarza (Joanny Freligi).
12. Dla zwycięskiego podium przewidziano nagrodę w postaci punktów dodatnich (zakres 5-10) uzależnione od otrzymanej punktacji konkursowej.