Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji zaprosiliśmy P. Joannę, bibliotekarkę szkolną, która przygotowała dla naszych trzecioklasistów czytelnicze zajęcia. Uczniowie podczas spotkania zapoznali się z książką Michała Rusinka ,,Zaklęcie na w”. Jest to wzruszająca literatura faktu przeznaczona dla dzieci, a opublikowana przez Wydawnictwo Literatura w Koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego. Bohater książki – kilkuletni Włodek – opowiadał o wojennych historiach, przytaczał wówczas swoje codzienne życie, dzielił się z czytelnikami swoimi przygodami, których w większości do końca nie rozumiał. Przeprowadzone zajęcia stanowiły podstawę do nawiązania z uczniami rozmowy o ciężkim okresie naszej historii, uczuliły na zło i dały dużo do myślenia. To od nas zależy czy świat będzie ,,bezbarwny”, czy pełen kolorów. Dziękujemy jeszcze raz p. Joannie za poświęcony czas i tak pouczające zajęcia.

Julita Zamłynna